سررسیدمقالات

سررسید چیست؟

یک سالنامه چه ویژگی هایی دارد؟

سررسید وسیله یا ابزاری به صورت کتاب یا دفتر می باشد که چون تاریخ روز، وقایع مهم تاریخی و مذهبی، در برخی سررسیدها جملات کوتاهی از بزرگان و دانشمندان آورده شده، همچنین برخی سررسیدها و یا سالنامه ها دارای فال حافظ و یا پند حکیمان و ائمه می باشد. سررسید در اندازه های مختلفی چاپ می شود، برای مثال سررسید وزیری، اروپایی، اروپایی فانتزی، سالنامه رقعی، یک هشتم، سررسید پالتویی، سررسید خشتی و رحلی. برخی سالنامه ها به علت دارا بودن فضای مناسب جهت نوشتن، مانند سررسیدهای وزیری و اروپایی، معمولا در بین دانشجویان و یا مدیران برای یادداشت کردن موارد مهم روز، طرفدار دارد.

سررسیدهای چاپ شده معمولا از مزایای بسیاری همچون نقشه ایران و جهان، راه ها، متروها، اطلاعات مهندسی، کد و شماره تلفن های داخلی و خارجی، تلفن های ضروری و … برخوردار هستند.

ویژگی ها سررسید 1402

انواع سررسید در اندازه های مختلف

سررسیدها را در ابعاد و اندازه های متنوعی چاپ می کنند از قبیل سررسید وزیری، رقعی، اروپایی، سررسید اروپایی فانتزی، خشتی، رحلی، سالنامه یک هشتم و پالتویی که با توجه به نیاز مشتریان تولید و ارائه می شود.

انواع جلد سررسیدها

در ساخت جلد سررسیدها برای ماندگاری بیشتر حداقل برای یک سال از جلدهای با دوام مانند چرم (ایرانی و خارجی)، سلفونی و گالینگور استفاده می شود و همچنین جلدهای دیگری مانند مخمل، اشبالت، کتان و … نیز برای جلد به کار برده می شود.

جلد چرم

سررسید با جلدهای مختلفی چاپ و عرضه می شوند، یکی از جلدهایی که زیبایی سررسید را دوچندان می کند و بین مشتریان لوکس پسند محبوبیت بسیاری دارد، جلد چرم می باشد. جلد چرم ایرانی در عین زیبایی قابلیت چاپ داغی یا طلاکوب ندارد ولی برای چاپ تبلیغات روی جلد می توان از پلاک استفاده کرد.

جلد ترمو

همانطور که گفته شد سررسیدها با جلدهای متفاوتی تولید و ارائه می شود، یکی دیگراز پارچه هایی که برای جلد سررسید استفاده می شود، جلد ترمو (چرم خارجی) می باشد. سررسید با جلد ترمو قابلیت چاپ داغی و طلاکوب روی جلد را دارد که در بسیاری از سررسیدها، جلد همراه با طلاکوب بسیار زیبا جلوه می کند.

جلد گالینگور

بعد از جلدهای چرم ایرانی و حارجی، جلد گالینگور برای سررسید و سالنامه در مقایسه با جلدهای مذکور مقرون به صرفه تر و از لحاظ زیبایی تقریبا با آنها برابری می کند.

جلد سلفون

سررسیدهایی با جلد سلفونی برای سفارشات سالنامه اختصاصی کاربرد فراوانی دارد، به این علت که می توان جلد سررسید را با طرح اختصاصی خود چاپ کرد.

انواع صحافی

صحافی سررسید به روش های چسب گرم، ته دوخت و فنر انجام می شود. مجموعه پیک فدک سررسیدهای خود را به دو روش ته دوخت و فنری صحافی می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا