سررسیدمقالات

بررسی نکات و مراحل چاپ سالنامه 1402

چاپ سررسید 1402

سررسید یا سالنامه دفترچه و یا کتابی است که تاریخ تمام روزهای سال به همراه وقایع اتفاق افتاده و مناسبت های آن روز و همچنین در بیشتر موارد دارای شعر و سخنان بزرگان و جداول برنامه ریزی می باشد. سررسید یکی از رایج ترین و محبوبترین هدایای تبلیغاتی می باشد و به علت اینکه به مدت یک سال در دست شخص می باشد و برای یادداشت لیست کارهای خود و چک کردن زمان قرار ملاقات ها و برنامه ریزی های خود هر روز به آن سالنامه مراجعه می کند، سررسید برای مدیران و صاحبین مشاغل بسیار مورد توجه واقع شده است. در ادامه مراحل چاپ سالنامه را شرح می دهیم.

بررسی نکات چاپ سررسید 1402

برای تولید و چاپ سررسید مرغوب و با کیفیت باید به مراحل ساخت سالنامه دقت و توجه داشت. مراحل چاپ و تولید سررسید و سالنامه به شرح زیر است:

  • صفحه بندی و طراحی صفحات داخلی سررسید 
  • ارسال فایل به لیتوگرافی برای شیت بندی سررسید 
  • تهیه کاغذ برای صفحات داخلی سررسید 
  • تهیه پارچه برای جلد (به جز جلد سلفونی)
  • ساخت جلد 
  • خرید کاغذ بدرقه 
  • چاپ یا اجرای خدمات روی جلد سررسید 
  • صحافی دوخت یا فنر 
  • بسته بندی سالنامه ها

صفحه بندی و طراحی صفحات داخلی سررسید 1402

مرحله اول چاپ و تولید سررسید طراحی صفحات داخلی سررسید طبق ابعاد و اندازه های سالنامه هایی که تولید خواهند شد، می باشد.پس از آن صفحه بندی و ویراستاری صفحات انجام و برای چاپ آماده می شود.

ارسال فایل به لیتوگرافی

مراحله طراحی سررسید که پایان رسید، صفحات سررسید قبل از چاپ با در نظر گرفتن روش تا خوردن صفحات سالنامه، روی یک ورق فلزی زینک بندی می شوند و به چاپخانه ارسال می شود.

تهیه کاغذ برای چاپ صفحات داخلی سررسید 1402

بعد از اینکه صفحات سررسید به درستی شیت بندی شد برای چاپ به چاپخانه مربوطه ارسال می شود، برای چاپ باید کاغذ تحریر قابل استفاده برای صفحات داخلی سررسید تهیه شود و به چاپخانه منتقل شود. در برخی موسسات چاپ سررسیدها را با کاغذ تحریر سفید یا کرم انجام می دهند.

تهیه پارچه های جلد سالنامه 1402 

قبل از ساخت جلد باید طی تجربه و تحقیقاتی که توسط بازاریابان شرکت انجام می شود و براساس سلیقه ی مشتریان پارچه هایی همانند چرم، ترمو، گالینگور و… با کیفیت زیبا تهیه شود.

ساخت جلد سررسید 1402

با توجه به نکاتی که در قسمت قبل درباره ی جنس جلد سررسید شرح داده شد، جلد مورد نظر انتخاب می شود. سپس با توجه به ابعاد سررسید مد نظر جلد سالنامه توسط جلدساز ساخته و تولید می شود.

خرید کاغذ بدرقه برای تولید سررسید 1402

آستر بدرقه صفحه ابتدای سررسید و انتهایی آن می باشد که به جلد سالنامه وصل می باشد. برای تولید بدرقه سررسید از کاغذهای مختلفی مانند تحریر، سفید کرم، کرافت و… استفاده می شود. که اغلب کاغذ بدرقه 120 گرم به کار برده می شود. در انتخاب آستر بدرقه باید دقت کرد چرا که اگر جنس بدرقه نازک و نامرغوب باشد سررسید بی ارزش و ماندگاری سررسید کم می شود. 

چاپ تبلیغ روی جلد سررسید1402

بعد از چاپ صفحات داخلی ، آستر بدرقه و ساخت جلد سررسید ، برای اختصاصی کردن جلد می توان طرح مد نظر را روی جلد سلفونی سررسید و به طور کامل چاپ کرد و یا از چاپ داغی ، طلاکوب و چاپ سیلک برای حک تبلیغ و درج پلاک روی جلد سررسید استفاده کرد.  

 صحافی سررسید 1402 

بعد از ترتیب صفحات چاپ شده ی سالنامه و همچنین چاپ و ساخت جلد و بدرقه سررسید، جلد را به توسط صحافی دوخت و یا فنر به برگه های داخلی متصل می کنند. 

 بسته بندی سررسید 1402

با اتمام مراحل تولید، سررسیدهای تولید شده بسته بندی و داخل کارتن قرار داده و آماده فروش می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا